Koszyk: 0

Dokumentacja cen transferowych - termin przygotowania

Data publikacji: 2018-07-20 16:05:47

Dokumentację cen transferowych za transakcje i inne zdarzenia, które miały miejsce w roku 2017, należy sporządzić do dnia 30 września 2018 r. Oznacza to, że nawet jeśli mamy sporządzone i zatwierdzone sprawozdanie finansowe wcześniej, to nie mamy obowiązku wraz z jego przedłożeniem w urzędzie skarbowym oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji.

Jeśli ciąży na podatniku obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych (dla przypomnienia: obowiązek ten ciąży, jeśli przychody lub koszty w rozumieniu ustawy o rachunkowości za poprzedni rok przekracza równowartość 2 mln EUR), to ostatecznym terminem sporządzenia dokumentacji podatkowej jest dzień 30 września 2018 r. (za transakcje mające miejsce w roku 2017).

Wraz ze sporządzeniem dokumentacji Podatnik jest zobowiązany do przedłożenia oświadczenia o jej sporządzeniu w stanie kompletnym. Oświadczenie to nie jest jednak składane równolegle z zeznaniem rocznym czy sprawozdaniem finansowym, ale do dnia 30 września.


Strona główna Wszystkie wpisy
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X