Koszyk: 0

Wycena instrumentów finansowych

  • Opis
  • Korzyści
  • Zobacz, jak to działa
  • Inne informacje

Ten program pozwala wycenić instrumenty finansowe dla celów bilansowych. Prowadzi "za rękę" przez cały proces wyceny.

Podstawowe funkcje:

opcja wyceny wg wartości godziwej lub wg skorygowanej ceny nabycia

możesz wycenić m.in. pożyczkę, kredyt i obligacje metodą skorygowanej ceny nabycia oraz wycenić kontrakty forward

szybka i łatwa wycena nawet przez osoby bez doświadczenia

intuicyjne wypełnianie danych potrzebnych do automatycznej wyceny instrumentów

czytelna pomoc i wyjaśnienia pojawiające się w trakcie kolejnych kroków wyceny

zgodność wycen z Rozporządzeniem MF oraz MSR 39

brak ograniczeń co do ilości przygotowywanych wycen, ich modyfikacji, firm

nieograniczona ilość eksportów gotowej wyceny do pliku excel lub PDF
Wykup dostęp do programu
Dalszy opis produktu24iValue działa, jak doświadczony księgowy lub specjalista od wycen, który ma wycenić instrumenty finansowe dla celów bilansowych.

Nasz system poprowadzi Cię "za rękę" przez cały proces wyceny, dzięki temu - nawet jak nie wiesz, co to stopa dyskontowa, jaki jest IRR wzór, wartość godziwa (np. kontrakty forward) albo skorygowana cena nabycia - to i tak samodzielnie dokonasz wymaganej wyceny. Dokonasz tego zgodnie z obowiązującymi standardami rachunkowości (Rozporządzenie Ministra Finansów, MSR 39).

Zobacz, co zyskasz dzięki wykorzystaniu naszego programu:

oszczędzisz czas na wycenie  instrumentów finansowych

nie musisz znać niuansów wyceny wg  skorygowanej ceny nabycia, stopy IRR (IRR wzór jest wbudowany w system)

zyskasz pewność, że wycena jest dokonana prawidłowo

dostęp przez całą dobę i możliwość modyfikowania obliczeń, gdy tylko zmienią się dane wejściowe (np. harmonogram spłat)

Twoje obliczenia będą do wykorzystania w kolejnym okresie sprawozdawczym

pomoc techniczna w cenie produktu


Dzięki 24iValue samodzielnie i z łatwością ustalisz wartość bilansową instrumentów finansowych i zaoszczędzisz dużo więcej niż kilka godzin pracy.

Ten moduł systemu sprawdzi się, gdy musisz szybko ustalić, jaka jest skorygowana cena nabycia dla pożyczki, kredytu, obligacji itp. Dodatkowo z łatwością możesz wyliczyć stopę IRR (tzw. IRR wzór jest wbudowany w nasz system). Przyda się również wtedy, gdy potrzebujesz szybko i łatwo wycenić walutowe kontrakty forward lub kontrakty terminowe na towary.


Jako księgowi często przyjmujemy, że nie jest możliwe, aby różnica między tradycyjną wyceną pożyczki lub kredytu (kwota główna oraz naliczone, a niezapłacone odsetki) a wyceną w oparciu o zamortyzowany koszt była istotna, a niektórzy w ogóle negują jej istnienie.

Niestety, to podejście jest z góry skazane na błąd. Różnica między wycenami występuje, gdyż metoda wyceny według zamortyzowanego kosztu (skorygowana cena nabycia) bazuje na dyskontowaniu i uwzględnia wartość pieniądza w czasie, a także rozkłada równomiernie koszty prowizji i odsetek przez cały okres kredytowania. Dla przykładu duża różnica ma miejsce wtedy, gdy płacona jest prowizja w momencie otrzymania pożyczki lub gdy odsetki od pożyczki ze stałą stopą procentową płatne są jednorazowo na koniec okresu kredytowania.

System 24iValue pomaga właśnie w takich sytuacjach i dzięki niemu jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie z wyceną instrumentów finansowych.

Instrumenty finansowe oraz ich wycena dla celów bilansowych, to dla większości z nas bardzo trudne zadanie. Ilość informacji do uwzględnienia oraz zazwyczaj znikoma wiedza z zakresu dyskontowania przepływów pieniężnych zwiększają ryzyko popełnienia błędu.

Moduł Instrumenty Finansowe został stworzony z myślą o osobach, które muszą zmierzyć się z wyceną, mimo że mają mało czasu na ewentualne szkolenia lub narzekają na brak praktyki w tym zakresie.

Dzięki autopodpowiedziom skorygowana cena nabycia i jej zastosowanie do wyceny pożyczek, kredytów, obligacji, bonów itp. jest dziecinnie łatwe nawet dla kogoś, kto nie ma dużego doświadczenia w tym temacie, a nawet … dla kogoś, kto pierwszy raz dowiaduje się o istnieniu IRR - wewnętrzna stopa zwrotu (nie mówiąc już o czymś takim jak wzór na IRR).

Jeśli chcemy wycenić kontrakty forward to z tym systemem nie gubimy się podczas ustalania, jaka jest ich wartość godziwa. Nie potrzebujesz do tego zaawansowanego kalkulatora finansowego ani licznych arkuszy kalkulacyjnych. Wiadomo, co w którym miejscu wpisać, by otrzymać wiarygodny wynik.

Dostępność systemu online 24h na dobę sprawia, że możemy samodzielnie wyceniać instrumenty finansowe, kiedy tylko potrzebujemy, a przy tym oszczędzamy dużo czasu i stresu.

Zobacz, jak to działa

Wycena instrumentów finansowych

95zł przelewem lub kartą

Pełny dostęp do wybranego modułu

Dostęp na 365 będzie najlepszy, gdy chcesz uzyskać stałą pomoc w takich obliczeniach, jak: wycena instrumentów finansowych metodą skorygowanej ceny nabycia lub wycena kontraktów typu forward (na waluty lub na towary).

Data publikacji: 2016-09-26 12:22:09
Instrumenty finansowe w notach
Instrumenty finansowe musimy szczegółowo opisać w ...
Data publikacji: 2016-09-22 14:07:14
Jak prezentować instrumenty finansowe w bilansie?
Czy zastanawialiście się, czy prawidłowo prezentujecie posiadane...
Data publikacji: 2016-09-16 11:45:26
Instrumenty finansowe - wycena
Zagadnienie " instrumenty finansowe " jest o tyle istotne w...
Data publikacji: 2016-09-08 05:12:50
Kiedy sporządzić rachunek przepływów pieniężnych?
Sporządzenie rachunku przepływów pieniężnych jest jednym z...
Data publikacji: 2015-02-03 09:59:20
Ryczałt samochodowy u pracowników
Począwszy od 1 stycznia 2015 r., wielkość przychodu pracownika z tytułu...
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X