Koszyk: 0

Rachunek Przepływów Pieniężnych

  • Opis
  • Korzyści
  • Zobacz, jak to działa
  • Inne informacje

Ten program pozwala przygotować rachunek przepływów pieniężnych. Prowadzi "za rękę" przez cały proces tworzenia tego zestawienia.

Podstawowe funkcje:

opcja sporządzania rachunku przepływów wg Ustawy o rachunkowości lub wg MSR

szybkie i łatwe sporządzenie przepływów pieniężnych nawet przez osoby bez doświadczenia

intuicyjne wypełnianie danych potrzebnych do automatycznego przygotowania sprawozdania z przepływu środków pieniężnych

czytelna pomoc i wyjaśnienia pojawiające się w trakcie kolejnych kroków

automatyczny import danych bilansowych 

brak ograniczeń co do ilości przygotowywanych zestawień, wprowadzanych poprawek, firm

nieograniczona ilość eksportów gotowego rachunku przepływów do pliku excel lub PDF
Wykup dostęp do programu
Dodatkowy opis produktu24iValue działa podobnie, jak doświadczony księgowy chcący sporządzić rachunek przepływów pieniężnych.

System poprowadzi Cię "za rękę" przez cały proces tworzenia tego zestawienia, dzięki temu sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych sporządzisz dobrze nawet bez znajomości tego zagadnienia. Nasz system przydaje się także, gdy znasz  się na przepływach pieniężnych, ale na wszelki wypadek chcesz niezależnie sprawdzić swoje wyliczenia. To bardzo duża pomoc, gdy odpowiadasz za roczne sprawozdanie finansowe, którego częścią jest sprawozdanie z przepływów pieniężnych.

Zobacz, co zyskasz dzięki wykorzystaniu naszego programu:

oszczędzisz czas przygotowując rachunek przepływów pieniężnych

zyskasz pewność, że sprawozdanie z  przepływów środków pieniężnych jest przygotowane prawidłowo

zyskasz gotowy rachunek przepływów w excel do importu do sprawozdania finansowego

dostęp przez całą dobę i możliwość modyfikowania obliczeń, gdy tylko zmienią się dane wejściowe (np. nowa wersja bilansu)

Twoje przepływy pieniężne i obliczenia będą do wykorzystania w kolejnym okresie sprawozdawczym

pomoc techniczna w cenie produktu

Kliknij na film instuktażowy znajdujący się po prawej stronie i zobacz jak działa ten program.

Dzięki 24iValue możesz zaoszczędzić aż kilkanaście godzin swojej pracy i z łatwością sporządzić sprawozdanie z przepływów środków pieniężnych nawet gdy jest skomplikowane.

Ten moduł ekspercki pomoże Tobie, gdy nie wiesz, jak przygotować rachunek przepływów pieniężnych lub gdy widzisz błąd w przepływach pieniężnych, ale nie możesz znaleźć jego źródła.

Korzystając z tego modułu poradzisz sobie nawet, gdy nie wiesz, jak zaprezentować niestandardowe transakcje w przepływach pieniężnych.

Dodatkowo, przepływy pieniężne wyliczysz zgodnie z Ustawą o rachunkowości lub zgodnie z MSSF.

Czy wiesz, że dDo prawidłowego wyliczenia przepływów środków pieniężnych najczęściej nie potrzebujesz innych informacji niż te, które są dostępne w rocznym sprawozdaniu finansowym?

Sprawozdanie z przepływów środków pieniężnych jest pochodną zmian bilansowych i kluczowe jest rozłożenie tych zmian na elementy składowe.

Na tej zasadzie opiera się działanie systemu 24iValue, który sporządza rachunek przepływów pieniężnych na podstawie danych, które wprowadzisz. O tym jakie dane wprowadzić dowiesz się w trakcie obliczeń z fiszek wyświetlanych przy poszczególnych polach.

Podstawowe problemy
Prawidłowe sporządzanie rachunku przepływów pieniężnych, to trudne zadanie. Ilość informacji do uwzględnienia oraz wątpliwości związane z przypisaniem zdarzeń do właściwej grupy przepływów zwiększają ryzyko popełnienia błędu. Sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych robimy raz do roku dlatego trudno się z nim "zaprzyjaźnić". Zajmuje masę czasu, a i tak brak gwarancji, że jest sporządzone prawidłowo. Niejednokrotnie trudno się obejść wsparcia doradcy, a to kosztuje.  

Nawet drobna różnica w przepływach pieniężnych może wynikać z bardzo dużych różnic w jedną i w drugą stronę. Trzeba zachować kontrolę nad poszczególnymi wyliczeniami roboczymi i nad znakami wprowadzanych kwot. Zawsze znajdzie się jakaś specyficzna transakcja, która może zaskoczyć wcześniej wypracowane sposoby liczenia przepływów. W przepływach łatwo się pomylić.

Odpowiedź 24iValue
Moduł 24iValue Przepływy Pieniężne został stworzony z myślą o osobach, które nie ustalają przepływów pieniężnych na co dzień. Dzięki autopodpowiedziom sprawozdanie z przepływów samodzielnie może przygotować nawet osoba z niedużym doświadczeniem w księgowości.

Z 24iValue nie gubimy się podczas liczenia przepływów. Po każdym etapie wprowadzania danych sprawdzana jest ich spójność i logiczność. To praktycznie wyklucza wystąpienie błędnych niezgodności między zmianą bilansową środków pieniężnych a sumą przepływów pieniężnych.

24iValue pomaga w ujęciu wielu typów rzadko występujących zdarzeń, które bez dodatkowego doszkalania się trudno jest prawidłowo zaklasyfikować. Dostępność serwisu 24 godziny na dobę sprawia, że możemy ustalać przepływy pieniężne kiedy tylko potrzebujemy; a dodatkowo, możliwość eksportu wyników obliczeń umożliwia łatwe zaimportowanie gotowego zestawienia  przepływów pieniężnych do sprawozdania finansowego.

Zobacz, jak to działa

Rachunek Przepływów Pieniężnych

95zł przelewem lub kartą

Pełny dostęp do wybranego modułu

Dostęp na 365 dni będzie najlepszy, gdy chcesz uzyskać stałą i wielokrotną pomoc w liczeniu przepływów pieniężnych.

Data publikacji: 2016-09-26 12:22:09
Instrumenty finansowe w notach
Instrumenty finansowe musimy szczegółowo opisać w ...
Data publikacji: 2016-09-22 14:07:14
Jak prezentować instrumenty finansowe w bilansie?
Czy zastanawialiście się, czy prawidłowo prezentujecie posiadane...
Data publikacji: 2016-09-16 11:45:26
Instrumenty finansowe - wycena
Zagadnienie " instrumenty finansowe " jest o tyle istotne w...
Data publikacji: 2016-09-08 05:12:50
Kiedy sporządzić rachunek przepływów pieniężnych?
Sporządzenie rachunku przepływów pieniężnych jest jednym z...
Data publikacji: 2015-02-03 09:59:20
Ryczałt samochodowy u pracowników
Począwszy od 1 stycznia 2015 r., wielkość przychodu pracownika z tytułu...
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X