Koszyk: 0

Rachunek Przepływów Pieniężnych

  • Przydatność
  • Korzyści
  • Zobacz, jak to działa
  • Informacje o module


Nie masz pojęcia, jak przygotować rachunek przepływów pieniężnych

Nie wiesz, jak zaprezentować niestandardowe zdarzenia w przepływach pieniężnych

Widzisz błąd w sprawozdaniu z przepływu środków pieniężnych, ale nie możesz znaleźć jego źródła

Nie wiesz, czy dobrze wyliczyłeś wartości poszczególnych przepływów pieniężnych i potrzebujesz narzędzia do sprawdzenia

Wykup dostęp do modułu
Opis modułu24iValue działa podobnie, jak ekspert chcący sporządzić rachunek przepływów pieniężnych.

System poprowadzi Cię "za rękę" przez cały proces tworzenia tego zestawienia, dzięki temu sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych sporządzisz dobrze nawet bez znajomości tego zagadnienia. Nasz system przydaje się także, gdy znasz  się na przepływach pieniężnych, ale na wszelki wypadek chcesz niezależnie sprawdzić swoje wyliczenia. To bardzo duża pomoc, gdy odpowiadasz za roczne sprawozdanie finansowe, którego częścią jest sprawozdanie z przepływów pieniężnych.

Dzięki 24iValue możesz zaoszczędzić aż kilkanaście godzin swojej pracy i z łatwością sporządzić sprawozdanie z przepływów środków pieniężnych nawet gdy jest skomplikowane.

Ten moduł ekspercki pomoże Tobie, gdy nie wiesz, jak przygotować rachunek przepływów pieniężnych lub gdy widzisz błąd w przepływach pieniężnych, ale nie możesz znaleźć jego źródła.

Korzystając z tego modułu poradzisz sobie nawet, gdy nie wiesz, jak zaprezentować niestandardowe transakcje w przepływach pieniężnych.

Dodatkowo, przepływy pieniężne wyliczysz zgodnie z Ustawą o rachunkowości lub zgodnie z MSSF.

Czy wiesz że...?

Do prawidłowego wyliczenia przepływów środków pieniężnych najczęściej nie potrzebujesz innych informacji niż te, które są dostępne w rocznym sprawozdaniu finansowym?

Sprawozdanie z przepływów środków pieniężnych jest pochodną zmian bilansowych i kluczowe jest rozłożenie tych zmian na elementy składowe.

Podstawowe problemy
Prawidłowe sporządzanie rachunku przepływów pieniężnych, to trudne zadanie. Ilość informacji do uwzględnienia oraz wątpliwości związane z przypisaniem zdarzeń do właściwej grupy przepływów zwiększają ryzyko popełnienia błędu. Sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych robimy raz do roku dlatego trudno się z nim "zaprzyjaźnić". Zajmuje masę czasu, a i tak brak gwarancji, że jest sporządzone prawidłowo. Niejednokrotnie trudno się obejść wsparcia doradcy, a to kosztuje.  

Nawet drobna różnica w przepływach pieniężnych może wynikać z bardzo dużych różnic w jedną i w drugą stronę. Trzeba zachować kontrolę nad poszczególnymi wyliczeniami roboczymi i nad znakami wprowadzanych kwot. Zawsze znajdzie się jakaś specyficzna transakcja, która może zaskoczyć wcześniej wypracowane sposoby liczenia przepływów. W przepływach łatwo się pomylić.

Odpowiedź 24iValue
Moduł 24iValue Przepływy Pieniężne został stworzony z myślą o osobach, które nie ustalają przepływów pieniężnych na co dzień. Dzięki autopodpowiedziom sprawozdanie z przepływów samodzielnie może przygotować nawet osoba z niedużym doświadczeniem w księgowości.

Z 24iValue nie gubimy się podczas liczenia przepływów. Po każdym etapie wprowadzania danych sprawdzana jest ich spójność i logiczność. To praktycznie wyklucza wystąpienie błędnych niezgodności między zmianą bilansową środków pieniężnych a sumą przepływów pieniężnych.

24iValue pomaga w ujęciu wielu typów rzadko występujących zdarzeń, które bez dodatkowego doszkalania się trudno jest prawidłowo zaklasyfikować. Dostępność serwisu 24 godziny na dobę sprawia, że możemy ustalać przepływy pieniężne kiedy tylko potrzebujemy; a dodatkowo, możliwość eksportu wyników obliczeń umożliwia łatwe zaimportowanie gotowego zestawienia  przepływów pieniężnych do sprawozdania finansowego.

Zobacz, jak to działa

Rachunek Przepływów Pieniężnych

95zł przelewem lub kartą

Pełny dostęp do wybranego modułu

Dostęp na 365 dni będzie najlepszy, gdy chcesz uzyskać stałą i wielokrotną pomoc w liczeniu przepływów pieniężnych.

Data publikacji: 2015-02-03 09:59:20
Ryczałt samochodowy u pracowników
Począwszy od 1 stycznia 2015 r., wielkość przychodu pracownika z tytułu...
Data publikacji: 2015-01-28 00:00:48
Emisja obligacji w rachunku przepływów pieniężnych
Mimo iż finansowanie działalności za pomocą obligacji jest jednym ze...
Data publikacji: 2015-01-21 00:00:34
Rachunek przepływów pieniężnych a leasing finansowy,...
Spłaty rat leasingu finansowego są zdecydowanie operacjami...
Data publikacji: 2015-01-14 00:00:06
Rachunek przepływów pieniężnych a leasing finansowy,...
Jedną z podstawowych trudności podczas sporządzania rachunku...
Data publikacji: 2015-01-07 00:00:13
Rachunek przepływów pieniężnych a podatki
Podatki i inne daniny publiczne stanowią znaczący koszt dla...
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X