Koszyk: 0

Podatek Odroczony i Podatek CIT

  • Przydatność
  • Korzyści
  • Zobacz, jak to działa
  • Informacje o module

Nie masz pojęcia jak liczyć podatek odroczony

Uważasz, że podatek w rachunku wyników jest dziwnie wysoki lub niski porównując do wyniku brutto i chcesz sprawdzić, czy tak powinno być

Nie często liczysz podatek odroczony, a potrzebujesz intuicyjnego narzędzia do tego zadania
 
Potrzebujesz szybko wyliczyć podatek CIT, ale nie posiadasz dużej wiedzy podatkowej
Wykup dostęp do modułu
Opis modułu24iValue działa podobnie, jak ekspert chcący wyliczyć odroczony podatek dochodowy i podatek CIT.

System prowadzi Cię "za rękę" przez cały proces obliczeń, dzięki temu podatek odroczony oraz podatek CIT wyliczysz dobrze nawet bez znajomości tego zagadnienia. Taka pomoc bardzo przydaje się także, gdy znasz  się na podatku, ale na wszelki wypadek chcesz się niezależnie upewnić co do prawidłowości zobowiązania deklarowanego w CIT-8.

Korzystając z 24iValue zminimalizujesz ryzyko błędu w podatku, a przystępny sposób liczenia podatku dochodowego sprawi, że wyliczysz prawidłową wartość podatku bieżącego i odroczonego nawet kilka razy szybciej niż dotychczas.

Ten moduł ekspercki będzie nieocenioną pomocą, gdy nie wiesz, jak liczyć podatek dochodowy lub jak wyliczyć podatek odroczony, bo nie liczysz go często.

Przyda się też, gdy potrzebujesz szybko wyliczyć CIT, ale nie posiadasz dużej wiedzy podatkowej lub już wyliczyłeś CIT, ale nie masz nikogo, kto może sprawdzić Twoje wyliczenia zanim zadeklarujesz kwotę do urzędu skarbowego.

System zapewni dokument ze sprawdzenia Twojego wyliczenia CIT, który wykaże, że zachowałeś należytą staranność przy liczeniu podatku i sporządzaniu zeznania CIT-8.

Czy wiesz że...?

Łatwiej zrozumiesz istotę podatku odroczonego jeśli potraktujesz podatek dochodowy jako koszt i będziesz kierować się zasadą współmierności kosztów i przychodów.

Podatek dochodowy to koszt w wysokości 19% wyniku brutto, ale w rzeczywistości liczony jest wg podstawy opodatkowania i właśnie dlatego dla zachowania współmierności z wynikiem brutto konieczne jest liczenie podatku odroczonego.

Podatek odroczony:
Podstawowe trudności
Podstawowa trudność to wiele różnic pomiędzy podejściem bilansowym, a podatkowym. Łatwo pogubić się podczas identyfikowania i obliczania różnic przejściowych, od których go naliczamy. Źle policzony odroczony podatek dochodowy, to zniekształcenie wyniku finansowego. Często mamy problem z ustaleniem, czy dana różnica to różnica przejściowa. Do tego dochodzi jeszcze ryzyko prostych błędów, takich jak pomyłka w znaku, a także ryzyko utraty wartości aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego.

Kiedy mamy wątpliwości, to czasami bez wsparcia zewnętrznych doradców prawidłowe wyliczenie podatku odroczonego jest trudne i czasochłonne. Doradcy nie zawsze poświęcają tyle czasu ile potrzebujemy, a nam brak nawyku bo najczęściej liczymy tylko raz do roku.

Odpowiedź 24iValue
24iValue stworzyliśmy z myślą o osobach, które nie liczą podatku odroczonego na co dzień. Moduł podatek odroczony to intuicyjny sposób liczenia, zamiast szukania na piechotę możliwych przyczyn błędu. Zadbaliśmy nie tylko o standardowe różnice przejściowe ale także o ujęcie tych rzadziej występujących.  

24iValue przeprowadza przez cały proces liczenia podatku odroczonego, aż do ustalenia aktywów lub rezerwy z tytułu podatku odroczonego. Dzięki temu rozumiemy jakiego typu różnic przejściowych szukać i jak je ustalać. 24iValue pomaga łatwo sprawdzić logiczność i kompletność wprowadzanych różnic przejściowych Potrzebne są jedynie informacje z ksiąg rachunkowych. Całość jest intuicyjna i korzystanie nie wymaga dodatkowego szkolenia.

Automatyczny proces liczenia i mniejsze ryzyko błędu, jakie zapewnia 24iValue pozwala jednorazowo oszczędzić nawet cały dzień pracy. Dodatkowo moduł podatku odroczonego i inne moduły dostępne są na żądanie więc mamy dostęp do naszego doradcy 24 godziny na dobę, wraz z wydrukiem wyniku i rekomendacją.


Podatek dochodowy od osób prawnych:
Trudność CIT
Występuje wiele różnic pomiędzy podejściem bilansowym a podatkowym co zwiększa ryzyko popełnienia błędu. Dlatego podatek CIT zaliczamy do kategorii skomplikowanych. Do tego dochodzi częstotliwość liczenia, nawet co miesiąc, a przecież są też inne księgowe obowiązki.

Trudność liczenia CIT i konieczna precyzja przekładają się na dużą czasochłonność tego zadania, a i tak nie mamy pewności, że wyliczenie jest poprawne.   Niepokój, czy wszystko dobrze wyliczyliśmy nie pozwala spokojnie zasnąć, bo ostatecznie to kto odpowiada za błędy? Aby zmniejszyć ryzyko możemy zaangażować zewnętrznych doradców, a to wiąże się z kosztami.

Odpowiedź 24iValue
24iValue jest przede wszystkim dla tych, po których już nikt nie sprawdza wyliczenia CIT, a którym zależy na zmniejszeniu ryzyka. Zaawansowana wiedza podatkowa nie jest wymagana. Podpowiedzi i pytania, które pojawiają się w trakcie liczenia CIT z 24iValue prowadzą użytkownika za rękę.

Z 24iValue samodzielnie i niezależnie sprawdzimy, to co przygotujemy. Zmniejszymy ryzyko powielenia błędów, które mogą się przytrafić kiedy dokonujemy samo-sprawdzenia w sposób tradycyjny. Właściwie wystarczą informacje, które mamy już w księgach rachunkowych.  

Dzięki 24iValue możemy zaoszczędzić jednorazowo nawet cały dzień pracy. To sporo czasu! 24 godzinna dostępność serwisu na żądanie to wsparcie przez całą dobę i cały rok. Po sprawdzaniu CIT i wydrukowaniu wyniku oraz konkluzji możemy skuteczniej wykazać, zachowanie należytej staranności podczas ustalania podatku.

Zobacz, jak to działa

Podatek Odroczony i Podatek CIT

95zł przelewem lub kartą

Pełny dostęp do wybranego modułu

Dostęp na 365 dni będzie najlepszy, gdy chcesz uzyskać stałą pomoc w sprawdzeniu lub liczeniu CIT albo liczeniu podatku odroczonego.

Data publikacji: 2015-02-03 09:59:20
Ryczałt samochodowy u pracowników
Począwszy od 1 stycznia 2015 r., wielkość przychodu pracownika z tytułu...
Data publikacji: 2015-01-28 00:00:48
Emisja obligacji w rachunku przepływów pieniężnych
Mimo iż finansowanie działalności za pomocą obligacji jest jednym ze...
Data publikacji: 2015-01-21 00:00:34
Rachunek przepływów pieniężnych a leasing finansowy,...
Spłaty rat leasingu finansowego są zdecydowanie operacjami...
Data publikacji: 2015-01-14 00:00:06
Rachunek przepływów pieniężnych a leasing finansowy,...
Jedną z podstawowych trudności podczas sporządzania rachunku...
Data publikacji: 2015-01-07 00:00:13
Rachunek przepływów pieniężnych a podatki
Podatki i inne daniny publiczne stanowią znaczący koszt dla...
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X