Koszyk: 0

Leasing Finansowy w Bilansie

  • Opis
  • Korzyści
  • Zobacz, jak to działa
  • Inne informacje

Chcesz rozsądzić, czy dana umowa to leasing finansowy czy leasing operacyjny

Nie wiesz jak dyskontować raty leasingowe i jak obliczyć wartość bieżącą zobowiązań leasingowych

Chcesz sprawdzić swoje wyliczenie zobowiązań leasingowych za pomocą niezależnego narzędzia

Chcesz wyliczyć wewnętrzną stopę zwrotu (IRR) dla umowy leasingowej
Wykup dostęp do programu
Opis modułu24iValue działa podobnie, jak ekspert, który chce ująć leasing finansowy w bilansie. System poprowadzi Cię "za rękę" przez cały proces analiz i obliczeń, dzięki temu nawet gdy nie znasz się na tym trudnym zagadnieniu, samodzielnie ustalisz czy dana umowa, to leasing finansowy lub operacyjny, wyliczysz wartość początkową przedmiotu leasingu oraz ustalisz zdyskontowaną wartość zobowiązań leasingowych na dowolny moment bilansowy.

Nasz system pozwala również dokonywać wyliczeń dla umów leasingu w walutach obcych oraz ustalić stopę procentową (np. IRR) odpowiednią do dyskontowania płatności leasingowych.

Korzystając z 24iValue zminimalizujesz ryzyko błędu w bilansowym ujęciu leasingu finansowego. Wbudowana pomoc i wyjaśnienia, a także przystępny sposób liczenia kwot związanych z leasingiem finansowym, spowodują, że zaoszczędzisz sporo czasu na tym zadaniu.

Poradzisz sobie nawet wtedy, gdy nie wiesz, co to leasing! Łatwo i jednoznacznie rozstrzygniesz, czy to leasing finansowy, czy operacyjny.

Umowy leasingowe i księgowanie leasingu finansowego to wciąż trudny problem księgowy. Ze względu na czasochłonność tego zadania, często odstępujemy od analizy umów leasingowych i traktujemy umowy zgodnie z formą, a nie treścią.

Leasing finansowy, to sposób na finansowanie zakupu środka trwałego. W swojej istocie nie za bardzo różni się od zakupu takiego środka trwałego na kredyt.

Podstawowy problem
Ujęcie leasingu finansowego w księgach to trudne zadanie. Rozsądzenie, czy mamy do czynienia z leasingiem finansowym, czy operacyjnym \"to pestka\" w porównaniu do tego, co trzeba robić dalej. Wymaga się od nas wiedzy na temat wewnętrznej stopy zwrotu oraz dyskontowania rat leasingowych. Nieznajomość tych zasad może doprowadzić do błędów w księgowym ujęciu leasingu.

Ustalenie wartości początkowej przedmiotu leasingu i zobowiązania jest bardzo trudne, jeśli nie używamy zaawansowanych arkuszy kalkulacyjnych. Pytanie tylko, czy rozumiemy, jak takie arkusze działają i co, skąd się bierze?? Jest sporo danych, które trzeba wziąć pod uwagę, jak np. cały harmonogram spłat rat leasingu. To jest bardzo trudne i pracochłonne.

Odpowiedź 24iValue
24iValue stworzyliśmy między innymi z myślą o osobach, które nie mają zbyt dużo czasu na dokonywanie wyliczeń związanych z leasingiem finansowym. Z pomocą naszego serwisu nawet osoba, która nigdy nie dokonywała takich wyliczeń, wykona je szybko i dobrze.

24iValue nie działa jak zwykły arkusz kalkulacyjny do leasingu finansowego. To co jest potrzebne, wpisujemy tylko raz na specjalnym formularzu online. Wiemy, co wpisać i skąd wziąć informacje, bo wbudowano auto-podpowiedzi, które pojawiają się w trakcie przeprowadzania obliczeń.

Na koniec otrzymujemy zestawienie wartości zobowiązań leasingowych, wartość księgową przedmiotu leasingu, kwotę amortyzacji, kwotę odsetek i rat leasingowych. Takie zestawienie możemy użyć, nie tylko dla celów księgowych, ale także do wyliczenia podatku dochodowego od osób prawnych.

Zobacz, jak to działa

Leasing Finansowy w Bilansie

0zł

DARMOWY dostęp do modułu

Ta opcja będzie najlepsza, gdy chcesz sprawdzić działanie modułu.

75zł przelewem lub kartą

Pełny dostęp do wybranego modułu

Dostęp na 365 dni będzie najlepszy, gdy chcesz uzyskać stałą pomoc, po to by wielokrotnie dokonywać niezbędnych wyliczeń księgowych związanych z umowami leasingu finansowego lub sprawdzać, czy umowy to leasing finansowy.

Data publikacji: 2016-09-26 12:22:09
Instrumenty finansowe w notach
Instrumenty finansowe musimy szczegółowo opisać w ...
Data publikacji: 2016-09-22 14:07:14
Jak prezentować instrumenty finansowe w bilansie?
Czy zastanawialiście się, czy prawidłowo prezentujecie posiadane...
Data publikacji: 2016-09-16 11:45:26
Instrumenty finansowe - wycena
Zagadnienie " instrumenty finansowe " jest o tyle istotne w...
Data publikacji: 2016-09-08 05:12:50
Kiedy sporządzić rachunek przepływów pieniężnych?
Sporządzenie rachunku przepływów pieniężnych jest jednym z...
Data publikacji: 2015-02-03 09:59:20
Ryczałt samochodowy u pracowników
Począwszy od 1 stycznia 2015 r., wielkość przychodu pracownika z tytułu...
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X