Koszyk: 0
Kiedy wystąpi leasing finansowy dla celów księgowych?_http://24ivalue.pl

Kiedy wystąpi leasing finansowy dla celów księgowych?

Data publikacji: 2013-03-10 20:05:25

Leasing finansowy czy leasing operacyjny? To pytanie stawia sobie pewnie wielu z nas. Są umowy, gdzie jasne jest, że to leasing finansowy; a co, jak nie jest to takie jednoznaczne?
Dlatego, że z tą jednoznacznością bywa problem, odstępujemy od analizy umów leasingowych. Często brakuje czasu na dokładną analizę. No, a wtedy traktujemy umowy tak, jak dla podatku dochodowego, choć czujemy, że księgowo, to wcale nie jest dobrze. A co, jak umowy są kwotowo istotne? Błędne ujęcie leasingu może wtedy wypaczyć bilans.
24iValue moduł do osądzenia, czy mamy do czynienia z leasingiem finansowym, czy operacyjnym, pozwala szybko przeprowadzić niezbędną analizę. Przeznaczony jest nie tylko dla osób, które mają wątpliwości co do konieczności ujęcia leasingu finansowego, ale także dla tych, które w ogóle nie znają zasad analizy umów najmu, dzierżawy i podobnych, pod kątem ujęcia w księgach.
W tym module bardzo szybko, ale też dokładnie przeanalizujemy nasz problem. Krok po kroku rozstrzygniemy, czy leasing trzeba ująć w księgach, jako leasing finansowy, czy jako leasing operacyjny. W trakcie analizy wyświetlają się nam podpowiedzi w miejscach, w których zazwyczaj jest najwięcej wątpliwości. To bardzo ułatwia pracę.

Zapraszam,
Sławomir Ekman                                                    
24iValue


Strona główna Wszystkie wpisy
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X