Koszyk: 0

Wycena instrumentów finansowych

  • Zalety kalkulatora
  • Korzyści dla Ciebie
  • Film objaśniający
  • Inne

Ten kalkulator pozwala wycenić instrumenty finansowe dla celów bilansowych. Prowadzi "za rękę" przez cały proces wyceny.

Podstawowe funkcje:

opcja wyceny wg wartości godziwej lub wg skorygowanej ceny nabycia

możesz wycenić m.in. pożyczkę, kredyt i obligacje metodą skorygowanej ceny nabycia oraz wycenić kontrakty forward

szybka i łatwa wycena nawet przez osoby bez doświadczenia

intuicyjne wypełnianie danych potrzebnych do automatycznej wyceny instrumentów

czytelna pomoc i wyjaśnienia pojawiające się w trakcie kolejnych kroków wyceny

zgodność wycen z Rozporządzeniem MF oraz MSR 39

brak ograniczeń co do ilości przygotowywanych wycen, ich modyfikacji, firm

nieograniczona ilość eksportów gotowej wyceny do pliku excel lub PDF
Skorzystaj już teraz!
Dalszy opis produktu24iValue działa, jak doświadczony księgowy lub specjalista od wycen, który ma wycenić instrumenty finansowe dla celów bilansowych.

Nasz system poprowadzi Cię "za rękę" przez cały proces wyceny, dzięki temu - nawet jak nie wiesz, co to stopa dyskontowa, jaki jest IRR wzór, wartość godziwa (np. kontrakty forward) albo skorygowana cena nabycia - to i tak samodzielnie dokonasz wymaganej wyceny. Dokonasz tego zgodnie z obowiązującymi standardami rachunkowości (Rozporządzenie Ministra Finansów, MSR 39).

Zobacz, co zyskasz dzięki wykorzystaniu naszego kalkulatora:

oszczędzisz czas na wycenie  instrumentów finansowych

nie musisz znać niuansów wyceny wg  skorygowanej ceny nabycia, stopy IRR (IRR wzór jest wbudowany w system)

zyskasz pewność, że wycena jest dokonana prawidłowo

dostęp przez całą dobę i możliwość modyfikowania obliczeń, gdy tylko zmienią się dane wejściowe (np. harmonogram spłat)

Twoje obliczenia będą do wykorzystania w kolejnym okresie sprawozdawczym

pomoc techniczna w cenie produktu


Dzięki pomocnym kalkulatorom 24iValue samodzielnie i z łatwością ustalisz wartość bilansową instrumentów finansowych i zaoszczędzisz dużo więcej niż kilka godzin pracy.

Zasada działania jest prosta:

Najpierw zarejestruj się i wykup do dostęp do tego modułu.

Potem przejdź do Panelu Użytkownika do zakładki ‘Produkty’ i kliknij ‘Przejdź do obliczeń’.

Otworzy się ekran do uzupełniania danych potrzebnych do wyceny instrumentu finansowego.

Postępuj zgodnie z podpowiedziami i uzupełniaj pola lub klikaj odpowiednią opcję na listach wyboru w kolejnych etapach obliczeń

dojdziesz do ostatniego ekranu, po którym zyskasz dostęp do gotowej wyceny instrumentu finansowego.

Prawda, że to proste?!


Ten moduł systemu sprawdzi się, gdy musisz szybko ustalić, jaka jest skorygowana cena nabycia dla pożyczki, kredytu, obligacji itp. Dodatkowo z łatwością możesz wyliczyć stopę IRR (tzw. IRR wzór jest wbudowany w nasz system). Przyda się również wtedy, gdy potrzebujesz szybko i łatwo wycenić walutowe kontrakty forward lub kontrakty terminowe na towary.


Jako księgowi często przyjmujemy, że nie jest możliwe, aby różnica między tradycyjną wyceną pożyczki lub kredytu (kwota główna oraz naliczone, a niezapłacone odsetki) a wyceną w oparciu o zamortyzowany koszt była istotna, a niektórzy w ogóle negują jej istnienie.

Niestety, to podejście jest z góry skazane na błąd. Różnica między wycenami występuje, gdyż metoda wyceny według zamortyzowanego kosztu (skorygowana cena nabycia) bazuje na dyskontowaniu i uwzględnia wartość pieniądza w czasie, a także rozkłada równomiernie koszty prowizji i odsetek przez cały okres kredytowania. Dla przykładu duża różnica ma miejsce wtedy, gdy płacona jest prowizja w momencie otrzymania pożyczki lub gdy odsetki od pożyczki ze stałą stopą procentową płatne są jednorazowo na koniec okresu kredytowania.

System 24iValue pomaga właśnie w takich sytuacjach i dzięki niemu jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie z wyceną instrumentów finansowych.

Instrumenty finansowe oraz ich wycena dla celów bilansowych, to dla większości z nas bardzo trudne zadanie. Ilość informacji do uwzględnienia oraz zazwyczaj znikoma wiedza z zakresu dyskontowania przepływów pieniężnych zwiększają ryzyko popełnienia błędu.

Moduł Instrumenty Finansowe został stworzony z myślą o osobach, które muszą zmierzyć się z wyceną, mimo że mają mało czasu na ewentualne szkolenia lub narzekają na brak praktyki w tym zakresie.

Dzięki autopodpowiedziom skorygowana cena nabycia i jej zastosowanie do wyceny pożyczek, kredytów, obligacji, bonów itp. jest dziecinnie łatwe nawet dla kogoś, kto nie ma dużego doświadczenia w tym temacie, a nawet … dla kogoś, kto pierwszy raz dowiaduje się o istnieniu IRR - wewnętrzna stopa zwrotu (nie mówiąc już o czymś takim jak wzór na IRR).

Jeśli chcemy wycenić kontrakty forward to z tym systemem nie gubimy się podczas ustalania, jaka jest ich wartość godziwa. Nie potrzebujesz do tego zaawansowanego kalkulatora finansowego ani licznych arkuszy kalkulacyjnych. Wiadomo, co w którym miejscu wpisać, by otrzymać wiarygodny wynik.

Dostępność systemu online 24h na dobę sprawia, że możemy samodzielnie wyceniać instrumenty finansowe, kiedy tylko potrzebujemy, a przy tym oszczędzamy dużo czasu i stresu.

Film objaśniający

Wycena instrumentów finansowych

580zł przelewem lub kartą

Uzyskaj teraz stały dostęp do tego kalkulatora

Dostęp na 1 rok będzie najlepszy, gdy chcesz uzyskać stałą pomoc w takich obliczeniach, jak: wycena instrumentów finansowych metodą skorygowanej ceny nabycia lub wycena kontraktów typu forward (na waluty lub na towary).

Data publikacji: 2018-09-26 13:33:31
Ceny transferowe - wydatki akcjonariusza
Wydatki akcjonariusza obejmują w szczególności: A. Koszty...
Data publikacji: 2018-09-19 13:31:54
Ceny transferowe - usługi o niskiej wartości dodanej
Usługi o niskiej wartości dodanej obejmują w szczególności: A....
Data publikacji: 2018-09-12 13:30:23
Ceny transferowe - tryb dokonywania korekt zobowiązań...
W celu wyeliminowania podwójnego opodatkowania dochodów podmiotów...
Data publikacji: 2018-09-05 13:28:43
Ceny transferowe - restrukturyzacja działalności
Organy podatkowe oraz organy kontroli skarbowej badają zgodność warunków...
Data publikacji: 2018-08-29 12:12:29
Ceny transferowe - analiza porównywalności
Określenie dochodu podmiotu powiązanego w drodze oszacowania poprzedza...
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X