Koszyk: 0

Odpis na Zapasy Zalegające

  • Zalety kalkulatora
  • Korzyści dla Ciebie
  • Film objaśniający
  • Inne


Nie masz pomysłu, jak szybko i bez większego wysiłku wyliczyć odpis na zapasy

Masz szczątkową ilość informacji i tylko na ich podstawie musisz wiarygodnie wyliczyć rezerwę na zapasy
 
Chcesz szybko sprawdzić czy wyliczony odpis na zapasy wolnorotujące nie ma istotnych błędów
Skorzystaj już teraz!
Opis modułu24iValue działa podobnie, jak ekspert księgowo-audytorski, który chce wyliczyć odpis aktualizujący zapasy zalegające.

System poprowadzi Cię "za rękę" przez cały proces obliczeń, dzięki temu odpisy na zapasy oszacujesz rozsądnie nawet bez znajomości tego zagadnienia.

Ten moduł ekspercki będzie bardzo pomocny, gdy nie wiesz, jak wyliczyć odpis na zapasy, zwłaszcza gdy masz ograniczoną ilość informacji i tylko na ich podstawie musisz coś szybko i wiarygodnie wyliczyć.

Wykorzystaj go także do sprawdzania prawidłowości już ustalonych odpisów, zwłaszcza, gdy nie możesz liczyć na szybką i niezależną weryfikację Twoich wyliczeń przez kogoś innego.

Często stosowane są procentowe wskaźniki odpisów na zapasy, których wysokość zależy od stopnia zalegania zapasów na magazynie, jednak nie jest dokonywana analiza potwierdzająca rozsądność stosowanych stawek procentowych. 

Sprawdzanie historycznej dokładności przyjmowanych założeń pozwoli uniknąć istotnych błędów w odpisach na zapasy.

Podstawowy problem
Ustalenie zasad tworzenia odpisów na zapasy, tak aby były dostosowane do rzeczywistości i specyfiki firmy, to nie lada wyzwanie. Jak określić właściwy procent odpisu na zapasy i w jaki sposób weryfikować raz przyjętą metodologię?

Błędne zasady tworzenia odpisów mogą prowadzić do wypaczenia wyniku finansowego; Jeżeli nie uwzględnimy specyfiki firmy i zdarzeń, które w niej zachodzą, to odpis nie będzie adekwatny do tego co w przyszłości nastąpi. Kiedy nie mamy pomysłu jak weryfikować prawidłowość przyjętej polityki tworzenia odpisów, to albo można jej nie weryfikować wcale, choć to ewidentny błąd, albo można szukać różnych sposobów na sprawdzanie odpisów, ale to może kosztować dużo czasu i nie gwarantuje, że ocena stosowanych zasad będzie właściwa.

Odpowiedź 24iValue
Teraz pożądany efekt możemy osiągnąć stosując łatwiejsze metody, przetestowane w praktyce przez innych. Dzięki 24iValue każdy może nauczyć się samodzielnie weryfikować odpisy aktualizujące metodami stosowanymi przez audytorów. Testowanie odpisów na zapasy staje się przystępne i łatwe. 24iValue przychodzi z pomocą osobom, które nie mają pomysłu  jak w prosty sposób  ustalić wiarygodną wartość odpisu.

Oszczędzamy masę czasu. Nie potrzebujemy zaawansowanych metod szacowania odpisów. W końcu nie musimy zgadywać jaka powinna być ich rozsądna wartość. Z 24iValue czas oszczędza nie tylko osoba szacująca odpis, ale także pracownicy organizujący informacje niezbędne do ich liczenia. Wszystko dzięki niewielkiej ilości informacji jakie potrzebuje 24iValue do ustalenia rozsądnej wartości odpisu.

W końcu dostępne jest narzędzie, które pozwala niezależnie zweryfikować prawidłowość stosowanej polityki tworzenia odpisów. odpis aktualizujący zapasy nie jest oderwany od rzeczywistości; bo 24iValue wiąże weryfikację ze zdarzeniami z przeszłości firmy.

Film objaśniający

Odpis na Zapasy Zalegające

0zł

DARMOWY dostęp do modułu

Ta opcja będzie najlepsza, gdy chcesz sprawdzić działanie modułu.

200zł przelewem lub kartą

Uzyskaj teraz stały dostęp do tego kalkulatora

Dostęp na 1 rok będzie najlepszy, gdy chcesz uzyskać stałą pomoc w liczeniu odpisów na zapasy lub sprawdzaniu prawidłowości polityki rachunkowości przyjętej w tym zakresie. Koszt dostępu to jedynie 0,04 zł na dzień.

Data publikacji: 2018-09-26 13:33:31
Ceny transferowe - wydatki akcjonariusza
Wydatki akcjonariusza obejmują w szczególności: A. Koszty...
Data publikacji: 2018-09-19 13:31:54
Ceny transferowe - usługi o niskiej wartości dodanej
Usługi o niskiej wartości dodanej obejmują w szczególności: A....
Data publikacji: 2018-09-12 13:30:23
Ceny transferowe - tryb dokonywania korekt zobowiązań...
W celu wyeliminowania podwójnego opodatkowania dochodów podmiotów...
Data publikacji: 2018-09-05 13:28:43
Ceny transferowe - restrukturyzacja działalności
Organy podatkowe oraz organy kontroli skarbowej badają zgodność warunków...
Data publikacji: 2018-08-29 12:12:29
Ceny transferowe - analiza porównywalności
Określenie dochodu podmiotu powiązanego w drodze oszacowania poprzedza...
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X