Koszyk: 0

Podatek Odroczony i Podatek CIT

  • Zalety kalkulatora
  • Korzyści dla Ciebie
  • Film objaśniający
  • Inne

Ten program pozwala łatwo i szybko wyliczyć odroczony podatek dochodowy i podatek CIT. Prowadzi "za rękę" przez cały proces obliczeń.

Podstawowe funkcje:
  
narzędzie, które liczy podatek odroczony oraz podatek CIT

opcja szybkiego sprawdzenia rozsądności podatku dochodowego wykazanego w rachunku wyników

zgodność z aktualnym stanem przepisów podatku CIT i Ustawy o rachunkowości

czytelna pomoc i wyjaśnienia pojawiające się w trakcie kolejnych kroków obliczeń

szybka i łatwa kalkulacja podatku odroczonego możliwa nawet dla osoby bez doświadczenia

intuicyjne wypełnianie danych potrzebnych do wyliczenia podatku odroczonego i CIT

brak ograniczeń co do ilości kalkulacji, ich modyfikacji, firm, okresów
 
nieograniczona ilość eksportów gotowego wyliczenia do pliku excel lub PDF 

Dalszy opis produktu24iValue działa podobnie, jak doświadczony księgowy chcący wyliczyć odroczony podatek dochodowy i podatek CIT.

System prowadzi Cię "za rękę" przez cały proces obliczeń, dzięki temu podatek odroczony oraz podatek CIT wyliczysz dobrze nawet bez znajomości tego zagadnienia. Taka pomoc bardzo przydaje się także, gdy znasz  się na podatku, ale na wszelki wypadek chcesz się niezależnie upewnić co do prawidłowości zobowiązania deklarowanego w CIT-8.

Zobacz, co zyskasz dzięki wykorzystaniu naszego programu:
     
oszczędzisz czas na liczeniu podatku odroczonego oraz zobowiązania do CIT-8

  nie musisz doszkalać się z zakresu podatku odroczonego

dostęp przez całą dobę i możliwość modyfikowania obliczeń, gdy tylko zmienią się dane wejściowe (np. zmiany kosztów)

Twoje obliczenia będą do wykorzystania w kolejnym okresie sprawozdawczym

pomoc techniczna w cenie produktu

24iValue działa podobnie, jak doświadczony księgowy chcący wyliczyć odroczony podatek dochodowy i podatek CIT.

System prowadzi Cię "za rękę" przez cały proces obliczeń, dzięki temu podatek odroczony oraz podatek CIT wyliczysz dobrze nawet bez znajomości tego zagadnienia. Taka pomoc bardzo przydaje się także, gdy znasz  się na podatku, ale na wszelki wypadek chcesz się niezależnie upewnić co do prawidłowości zobowiązania deklarowanego w CIT-8.

Kliknij film z prawej strony ekranu i zobacz jak faktycznie wyglądają obliczenia podatku z systemem 24iValue.

Łatwiej zrozumiesz istotę podatku odroczonego jeśli potraktujesz podatek dochodowy jako koszt i będziesz kierować się zasadą współmierności kosztów i przychodów.

Podatek dochodowy to koszt w wysokości 19% wyniku brutto, ale w rzeczywistości liczony jest wg podstawy opodatkowania i właśnie dlatego dla zachowania współmierności z wynikiem brutto konieczne jest liczenie podatku odroczonego.


Podatek odroczony:

Podstawowe trudności
Podstawowa trudność to wiele różnic pomiędzy podejściem bilansowym, a podatkowym. Łatwo pogubić się podczas identyfikowania i obliczania różnic przejściowych, od których go naliczamy. Źle policzony odroczony podatek dochodowy, to zniekształcenie wyniku finansowego. Często mamy problem z ustaleniem, czy dana różnica to różnica przejściowa. Do tego dochodzi jeszcze ryzyko prostych błędów, takich jak pomyłka w znaku, a także ryzyko utraty wartości aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego.

Kiedy mamy wątpliwości, to czasami bez wsparcia zewnętrznych doradców prawidłowe wyliczenie podatku odroczonego jest trudne i czasochłonne. Doradcy nie zawsze poświęcają tyle czasu ile potrzebujemy, a nam brak nawyku bo najczęściej liczymy tylko raz do roku.

Odpowiedź 24iValue
24iValue stworzyliśmy z myślą o osobach, które nie liczą podatku odroczonego na co dzień. Moduł podatek odroczony to intuicyjny sposób liczenia, zamiast szukania na piechotę możliwych przyczyn błędu. Zadbaliśmy nie tylko o standardowe różnice przejściowe ale także o ujęcie tych rzadziej występujących.  

24iValue przeprowadza przez cały proces liczenia podatku odroczonego, aż do ustalenia aktywów lub rezerwy z tytułu podatku odroczonego. Dzięki temu rozumiemy jakiego typu różnic przejściowych szukać i jak je ustalać. 24iValue pomaga łatwo sprawdzić logiczność i kompletność wprowadzanych różnic przejściowych Potrzebne są jedynie informacje z ksiąg rachunkowych. Całość jest intuicyjna i korzystanie nie wymaga dodatkowego szkolenia.

Automatyczny proces liczenia i mniejsze ryzyko błędu, jakie zapewnia 24iValue pozwala jednorazowo oszczędzić nawet cały dzień pracy. Dodatkowo moduł podatku odroczonego i inne moduły dostępne są na żądanie więc mamy dostęp do naszego doradcy 24 godziny na dobę, wraz z wydrukiem wyniku i rekomendacją.


Podatek dochodowy od osób prawnych:
Trudność CIT
Występuje wiele różnic pomiędzy podejściem bilansowym a podatkowym co zwiększa ryzyko popełnienia błędu. Dlatego podatek CIT zaliczamy do kategorii skomplikowanych. Do tego dochodzi częstotliwość liczenia, nawet co miesiąc, a przecież są też inne księgowe obowiązki.

Trudność liczenia CIT i konieczna precyzja przekładają się na dużą czasochłonność tego zadania, a i tak nie mamy pewności, że wyliczenie jest poprawne.   Niepokój, czy wszystko dobrze wyliczyliśmy nie pozwala spokojnie zasnąć, bo ostatecznie to kto odpowiada za błędy? Aby zmniejszyć ryzyko możemy zaangażować zewnętrznych doradców, a to wiąże się z kosztami.

Odpowiedź 24iValue
24iValue jest przede wszystkim dla tych, po których już nikt nie sprawdza wyliczenia CIT, a którym zależy na zmniejszeniu ryzyka. Zaawansowana wiedza podatkowa nie jest wymagana. Podpowiedzi i pytania, które pojawiają się w trakcie liczenia CIT z 24iValue prowadzą użytkownika za rękę.

Z 24iValue samodzielnie i niezależnie sprawdzimy, to co przygotujemy. Zmniejszymy ryzyko powielenia błędów, które mogą się przytrafić kiedy dokonujemy samo-sprawdzenia w sposób tradycyjny. Właściwie wystarczą informacje, które mamy już w księgach rachunkowych.  

Dzięki 24iValue możemy zaoszczędzić jednorazowo nawet cały dzień pracy. To sporo czasu! 24 godzinna dostępność serwisu na żądanie to wsparcie przez całą dobę i cały rok. Po sprawdzaniu CIT i wydrukowaniu wyniku oraz konkluzji możemy skuteczniej wykazać, zachowanie należytej staranności podczas ustalania podatku.

Film objaśniający

Podatek Odroczony i Podatek CIT

Data publikacji: 2018-09-26 13:33:31
Ceny transferowe - wydatki akcjonariusza
Wydatki akcjonariusza obejmują w szczególności: A. Koszty...
Data publikacji: 2018-09-19 13:31:54
Ceny transferowe - usługi o niskiej wartości dodanej
Usługi o niskiej wartości dodanej obejmują w szczególności: A....
Data publikacji: 2018-09-12 13:30:23
Ceny transferowe - tryb dokonywania korekt zobowiązań...
W celu wyeliminowania podwójnego opodatkowania dochodów podmiotów...
Data publikacji: 2018-09-05 13:28:43
Ceny transferowe - restrukturyzacja działalności
Organy podatkowe oraz organy kontroli skarbowej badają zgodność warunków...
Data publikacji: 2018-08-29 12:12:29
Ceny transferowe - analiza porównywalności
Określenie dochodu podmiotu powiązanego w drodze oszacowania poprzedza...
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij Zamknij
X